Skladovanie a údržba elektrických zariadení.

05/04/2022

Elektrozariadenie, ktoré kupujeme, často nevydrží celú záručnú dobu, pokazí sa najmä na začiatku danej sezóny, napríklad: tlakový čistič vytiahnutý z garáže a pripojený neudrží tlak. Prvá myšlienka, ktorá nás napadne, je: „chyba“, bohužiaľ príčina jej zlyhania spočíva v nesprávnom uložení, no k tomu sa ešte vrátime v tomto článku.

Väčšina zariadení má v súčasnosti elektronické systémy, ktorých konštrukcia zaisťuje našu bezpečnosť a chráni zariadenie pred väčšinou vonkajších faktorov. V základnej výbave sú poistky chrániace proti preťaženiu siete a ochranu proti výpadku napätia na kryte. Aby tieto systémy fungovali hladko, zariadenia sú navrhnuté tak, aby chránili pred priamym kontaktom, ktorý ich poškodí. Takouto ochranou je puzdro, chráni pred dotykom, ale často si nevie poradiť so znečistením vody a ovzdušia. A tu vstupujeme do témy údržby takéhoto zariadenia, začnime tými najjednoduchšími.

Hračky

Väčšina hračiek už má elektronické systémy napájané nízkym napätím z batérií. Keď niektorá z hračiek stratí pozornosť dieťaťa, je dobré vybrať batérie a ochrániť samotnú hračku pred prachom. Oddelenie batérií je tu kľúčové z dvoch dôvodov: nevybijú sa a nepoškodia hračku, ak vytečú. Spomeňme si! Použité batérie likvidujte na mieste na to určenom :)

Domáce prístroje

Niektoré kuchynské spotrebiče majú spoločný problém – nepoužívajú sa. Pri krátkodobom používaní zariadenia je dobré ho chrániť pred parou, ktorá sa uvoľňuje pri varení v kuchyni. Už len ich umiestnenie do skrinky ich výrazne ochráni pred poškodením a koróziou. Treba tiež pamätať na to, že akékoľvek nepoužívané zariadenie by malo byť odpojené od napájania, nespôsobí to nežiaduce preťaženie siete alebo v niektorých prípadoch dokonca požiar.

Kúrenie

Na konci zimnej sezóny, keď sa naše myšlienky upierajú skôr na chladiace ako vykurovacie zariadenia, sa odporúča uložiť ich do pôvodnej krabice zabalené vo fólii, aby sa dovnútra nedostala vlhkosť. Najlepšie je uchovávať ich na suchom mieste a nevystavovať ich prílišnému tlaku, napríklad umiestnením iného zariadenia na ne.

Klimatizácia

Toto je pravdepodobne jediné zariadenie, ktoré sa veľmi rýchlo stáva náchylným na plesne. Pred prvým zapnutím v lete použite špeciálne prípravky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa nepríjemného zápachu. Zariadenie skladujeme aj v kartónovej krabici na mieste bez vlhkosti.

Tlakové umývačky

Každé zariadenie je vystavené základnému korozívnemu faktoru, ktorým je voda v akejkoľvek forme: kvapalina, para, tuhá látka. Na tlakových čističoch je totiž to, že bez vody sú nepoužiteľné, preto je jej údržba veľmi dôležitá. Konštrukcia takejto umývačky je navrhnutá tak, aby si poradila s prúdom vody, ktorý v nej prúdi, ale nemali by ste ju striekať vodou zvonku ani na ňu používať vlastný tlakový prúd. To spôsobí, že sa voda dostane do miest, kde sa nachádza elektrina a ako vieme, nejdú dokopy. Vráťme sa k problematike z úvodu článku: základnou chybou, o ktorej vždy informujeme našich zákazníkov a ktorá je príčinou 95% nám nahlásených reklamácií, je nevypustenie vody z ostrekovača po jeho sprevádzkovaní. . Keď je v čerpadle voda, je dosť hustáúplne zatvorená, takže keď práčku skladujeme pri teplote pod 0C, voda sa zmení na pevnú látku a praskne ju zvnútra, čo znamená, že pri opätovnom použití po zimnej sezóne neudrží tlak. Dokonca aj v lete môže zadržiavanie vody v čerpadle spôsobiť jeho únik, a preto je také dôležité vypustiť vodu zo systému.